Jakość w przystępnej cenie – kamera termowizyjna Ti9 firmy Fluke

January 3rd, 2012

Kamery termowizyjne to niezastąpione narzędzia podczas diagnostyki urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych. Niestety, ich wysoka cena sprawia, że rzadko kiedy decydujemy się na ich zakup. Ten stan rzeczy może ulec zmianie za sprawą kamery Ti9, która łączy w sobie wyjątkową wytrzymałość, typową dla firmy Fluke jakość z przystępną ceną

Okresowo wykonywana diagnostyka urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych jest wyjątkowo istotna. I to nie tylko dlatego, że pozwala wydłużyć czas ich eksploatacji, ale wręcz zapobiec pożarowi, który może być wynikiem wadliwie działającej instalacji elektrycznej. Niestety, prawidłowe przeprowadzenie diagnostyki może być żmudne i długotrwałe, szczególnie w przypadku rozbudowanych systemów. Kamera termowizyjna, taka jak Ti9 firmy Fluke, umożliwia nam szybkie i skuteczne wykrycie gorących punktów w instalacji i to bez konieczności wyłączania systemu.

Dokładny pomiar w każdych warunkach
Fluke Ti9 jest kamerą termowizyjną stworzoną z myślą o diagnostyce urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych. Wyposażona została ona w matrycę mikrobolometryczną o rozdzielczości 160 x 120, która umożliwia pomiar temperatury w zakresie od -20 do aż 250 stopni Celsjusza z dokładnością do 5 stopni lub 5%. Kamera Ti9 firmy Fluke posiada również duży i czytelny, kolorowy ekran o przekątnej 3,6 cala i rozdzielczości 640×480, co zapewnia czysty i dokładny obraz, niezbędny do szybkiego znalezienia punktów mogących być źródłem potencjalnych awarii. Ekran ten posiada możliwość pracy w trybie automatycznego dopasowania jasności podświetlenia do panujących warunków, co pozwoli nam na komfortową pracę nawet w ciemnych pomieszczeniach, a jednocześnie optymalizuje zużycie energii. Dzięki temu Ti9 firmy Fluke może działać na wbudowanej baterii aż trzy do czterech godzin bez konieczności ładowania. Dodatkowo, oprócz analizy obrazu w czasie rzeczywistym, Ti9 firmy Fluke umożliwia nam zapisanie go na dostarczonej w komplecie karcie pamięci. Karta SD o pojemności do 2 GB pozwala zachować aż do 3000 zwykłych obrazów w podczerwieni (format bmp) lub do 1200 w pełni radiometrycznych obrazów zapisanych w formacie is2. Dzięki temu użytkownik może przeprowadzić późniejszą, dokładną diagnostykę badanego systemu oraz zobaczyć jak dane elementy zmieniają się w czasie. Dodatkowo pomocne będzie w tym dołączone oprogramowanie SmartView pozwalające na dokładną analizę i raportowanie. Co więcej, istnieje możliwość rozbudowania kamery Ti9 poprzez implementację technologii IR-Fusion, co pozwoli zamienić ją w bardziej zaawansowany model Ti10.

Oprócz bardzo wysokiej funkcjonalności, kamera Ti9 firmy Fluke odznacza się wyjątkową wytrzymałością. Jej wzmocniona obudowa jest w pełni odporna na kurz i wodę (stopień ochrony IP54) oraz potrafi wytrzymać upadek z wysokości 2 metrów, co jest cechą szczególnie istotną podczas pracy w trudnych warunkach terenowych. Dodatkowo, intuicyjne menu oraz tylko trzy obsługiwane kciukiem przyciski, znacznie upraszają korzystanie z kamery Ti9 i czynią z niej urządzenie nie tylko wygodne ale i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie.

Categories: Uncategorized

Tags: , , , , , Leave a comment

Leave a comment

Feed

http://www.arty.hostil.pl / Jakość w przystępnej cenie – kamera termowizyjna Ti9 firmy Fluke